top of page
L.png


          YTU Racing, Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde 2011 yılında kurulmuş, açık kokpitli, açık tekerli, yerli yarış otomobili yaparak Formula Student yarışmalarına katılan ve tamamı öğrencilerden oluşan bir takımdır. Formula Student yarışları SAE (Otomotiv Mühendisleri Birliği) tarafından 14 farklı ülkede düzenlenmekte olup birçok önemli sponsora sahiptir. Bu yarışmalara her yıl ortalama 700 üniversite, 30000 öğrenci, 5000 seyirci katılmaktadır.

          Takımımızdaki mühendis adayları, mühendislik becerilerini daha mezun olmadan edinmiş, tecrübeli ve takım çalışmasına yatkın, ülkemizi daha ileriye taşıyacak mühendisler olarak yetişir, sponsorlarımızla projeler geliştirerek sektör hakkında daha fazla bilgi ve tecrübe edinme şansı yakalar.

          Her yıl sıfırdan tasarlayıp, ürettiğimiz araçlarımızla yarışlara katılmaya devam eden takımımız bu serüvende bizlere sponsor olan destekçilerimizle ve takım üyelerimizle gün geçtikçe büyüyen bir ailenin parçası olmakta ve her yıl daha başarılı bir yarış aracı yaparak yurt dışında ülkemizi temsil etmenin haklı gururunu ülkemize yaşatmaktadır. Kendi klasmanında Türkiye'nin en başarılı, en hafif, en hızlı ve yerli araçlarını üreterek Almanya ve İtalya gibi otomobilin doğduğu ülkelerde aldığı dereceler ile dünya sıralamasında ülkemizi en güzel şekilde temsil eden YTU Racing ailesinin bir parçası olmak için destekçilerimiz arasına katılabilirsiniz.

bottom of page